Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 940 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Jak zostać czarodziejką...

środa, 30 czerwca 2010 11:20
Skocz do komentarzy
Witajcie!Jeżeli wierzycie w magię i chcecie zostać czarodziejkami to mam coś dla Was!
żeby być czarodziejką trzeba na pewno mocno wierzyc i modlić sie do Pana Boga .I każdy w sercu jest czarodziejką  każda ma moc czarodziejską tylko trzeba ją uaktywnić mocną wiarą i ćwiczeniem mocy aż będziesz miała 70% magi i będą  wychodzić zaklęcia i dalej ćwicz żeby wychodziły ci na 100% a nawet na więcej życze powodzenia cześć.
***********************************************************
Łapacz snów - najlepszy sposób na spokojną noc

 

Naucz się tkać magiczną sieć, która oddziela złe myśli od dobrych i pomaga zachować to, co wartościowe. Zafunduj sobie tylko przyjemne sny!

 

Legenda

 

O tym, jak to się stało, że na świecie pojawiły się łapacze snów, przeczytaj koniecznie w osobnym artykule . To piękna i mądra opowieść o zamykającym się kole życia, naszym ludzkim bycie i przemijaniu; to niezwykła historia o sile marzeń, snów i o trudnym, ale zawsze możliwym, wyborze między dobrem i złem. To wreszcie historia powstania pierwszego, legendarnego Łapacza Snów.

 

Początek i teraźniejszość

 

Zdarzyło się to dawno temu. Ciekawscy naukowcy próbowali ustalić dokładniejszą datę tego wydarzenia, ale jak na razie ich dociekania są w fazie rozpatrywania hipotez. Jedno, co dziś jest pewne, to fakt, że pierwsze łapacze snów powstały w wioskach Indian Ojibwa (Chippewa), rdzennych mieszkańców nizinnych terenów Ameryki Północnej. Początkowo wieszano je w pobliżu dziecięcych posłań, by swą mocą odganiały od maluszków niepokojące koszmary nocne.

 

Z czasem łapacze stały się bardziej uniwersalnym narzędziem, zapewniającym wszystkim grupom pokoleniowym spokojne sny.

 

Kiedy zaś świat opanowała moda na podróże i turystyka ruszyła pełną parą, łapacze poznały wszystkie ludzkie nacje (a przynajmniej zaznajomiły się z nimi kultury, których członków było stać na wojaże do odległych miejsc naszej planety).

 

Dziś indiańskie łapacze snów są popularne na wszystkich kontynentach, a przez samych Indian postrzegane są jak symbole ich jedności kulturowej i przynależności do jednej, wielkiej rodziny Czerwonoskórych.

  

Łapacz snów - co to takiego?

 

To przede wszystkim pamiątka po wizycie i opowieści mędrca Iktomi z legendy o zaklętym kręgu życia. A tak bardziej praktycznie i technicznie, to po prostu obręcz w kształcie regularnego okręgu albo też w postaci łzy czy kropli, wewnątrz której rozpostarta jest siatka, do złudzenia przypominająca pajęczą sieć. Sieć pierwotnie robiono z dostępnych Indianom surowców naturalnych: włosia, włókien roślinnych, czy cieniutkich ścięgien. Obecnie stosuje się nowoczesne przędze, włóczki, a nawet żyłki wędkarskie.

 

Na nici nawleka się barwne koraliki, wplata się w sieć muszelki, piórka, czy kawałki kolorowych tasiemek.

 

Zadaniem każdego łapacza snów jest zapewnienie śpiącemu ochrony przed koszmarami nocnymi i ucieczką dobrych wizji w otchłań niebytu i niepamięci. Łapacze pomagają zapamiętywać sny. Marzenia senne są przez wielu Indian postrzegane jako bardzo ważne informacje o tym, co nas czeka lub stany, w których nawiązujemy kontakty z przodkami i światem pozazmysłowym. Dlatego też nie powinny nam umykać zaraz po przebudzeniu się, ale mają stanowić cenne wskazówki, co do dalszego postępowania w życiu.

 

Jak zrobić łapacza

 

Dobry model łapacza powstanie tylko wówczas, gdy będzie się przestrzegać określonych zasad jego tworzenia. Nieumiejętnie wykonany, może spowodować ponoć nawet wstrząsające doznania senne i dostarczyć właścicielowi sporej dawki koszmarów.

 

Indianie przywiązują również dużą wagę do doboru materiałów, z których chcą wykonać amulet.

 

Każdy łapacz przechodzi przez kilka „etapów stwórczych". Pierwszy z nich to wykonanie obręczy, która będzie rusztowaniem do rozpościerania sieci. Tradycyjną obręcz robi się z kilku splecionych ze sobą i zwiniętych w okrąg lub uformowanych w kształt kropli witek wierzbowych albo wiotkich gałązek winorośli.

 

Następnie obręcz owija się cienką, delikatną, aksamitną tasiemką. Klejem mocuje się końce wstążki i czeka, aż wyschną. Kolejnym krokiem jest wykonanie sieci na rusztowaniu z gałązek. Sieć zaczyna się tkać od zewnętrznej krawędzi obręczy i kieruje w stronę środka. Na obręczy mocuje się węzłem koniec sznurka i,wykonując kolejne półwęzły, przeplata się sznurek 9 razy wokół obręczy, starając się, by pierwszy krąg przeplatanki dość ściśle przylegał do rusztowania, a odległości pomiędzy kolejnymi przewiązaniami były jednakowe.

 

Kiedy pierwszy krąg sieci zostanie zamknięty, koncentrycznie do wewnątrz tworzy się kolejne poziomy sieci: sznurkiem przewiązuje się środki międzywęźli warstwy bardziej zewnętrznej. Na każdy kolejny poziom sieci przypada zawsze po 9 półwęzłów. Tą techniką wykonuje się całą sieć, aż do momentu, gdy środek będzie tylko małym otworem. Koniec sznurka zabezpiecza się mocnym wiązaniem.

 

Na sznurek można nawlekać gdzieniegdzie koraliki, ale tak, by nie było ich więcej niż po 2 - 3 na jednej „cięciwie".

 

Teraz pora na wykonanie zawieszki. Robi się ją zazwyczaj z tej samej aksamitnej tasiemki, którą została owiązana obręcz. Wstążkę zwija się wpół, związuje końce i robi pętelkę, łapiącą rusztowanie z siecią.

 

Następnie do środka łapacza podwiązuje się luźne tasiemki, na których umieszcza się koraliki, muszelki albo piórka.

 

Ostatnim krokiem jest wykonanie wiszących ozdób z piór - mocuje się je na 3 -5 tasiemkach, symetrycznie z każdej strony łapacza. Piórom towarzyszą zazwyczaj koraliki albo muszelki.

 

Kiedy wszystko jest gotowe, łapacza należy powiesić w pobliżu wezgłowia łóżka. Już po pierwszej nocy można się przekonać, czy amulet jest wykonany prawidłowo: dowodem na to są dobre sny. Jeśliby śpiącego dręczyły koszmary, to znak, że tkanie sieci trzeba powtórzyć.

 

Druga legenda

 

Opowiedziała ją pewnemu Indianinowi Stara Kobieta - Pająk. Mówi ona, odwrotnie do pierwszej opowieści, że oka sieci są w łapaczu po to, by przelatywały przez nie wszystkie dobre wizje i marzenia. Na nitkach sieci zaś zatrzymują się myśli złe i nie warte istnienia. Kiedy wstaje świt, zatrzymane na sieci zło znika w pierwszych promieniach porannego słońca, a dobro wraca do budzącego się człowieka.

 

Którakolwiek z wersji legendy o łapaczu snów nie byłaby prawdziwa, łączy je jedno: tkany amulet zabezpiecza przed złem, a dobru pomaga gromadzić się w pobliżu człowieka.

 

Jeśli więc masz ochotę na spokojne sny, koniecznie wprowadź do sypialni indiańskiego łapacza nocnych marzeń. Warunkiem jego skuteczności jest oryginalne pochodzenie. To nie może być żadna dalekowschodnia produkcja, która obecnie masowo zalewa rynek. Prawdziwe łapacze snów, z angielskiego zwane dreamcatchers, a przez hiszpańskojęzyczne nacje określane jako atrapasueňos, wytwarzają tylko prawdziwi Indianie.

 

Zajrzyj do naszego sklepu i wybierz dla siebie najbardziej odpowiedni model. Gwarantujemy, że łapacze, które sprzedajemy są wykonane przez najbardziej biegłych w tej sztuce Indian z Ameryki Południowej. Ich skuteczność sami wypróbowaliśmy - po zawieszeniu nad łóżkiem, sypialnia stała się oazą spokoju i pięknych, nocnych marzeń.


*******************************************************

Czar na ukazanie prawdziwego piękna


Weź gorącą kąpiel lub prysznic. Gdy się okąpiesz, stań przodem do lustra i popatrz w swe odbicie w lustrze. Spójrz w swe oczy i powiedz:

Tu oto jest cudowna magia wewnątrz mnie skryta
W mych oczach są wewnętrznego świata magii lustrzane odbicia.


Dotknij swej twarzy i powiedz:

Tu oto jest magiczny świat - w mej duszy skryty.
Dotykając mej twarzy czuję rumieńce i poblask z ciała mego bijący.'

Gdy tego już dokonasz, wypowiedz:

Bedę kochać, czcić i szanować mą magiczną duszę,
ducha, ciało i mnie samą,
Przez moc trzech czasów trzech
Jak chcę, tak niechaj będzie.'

_______________________________

Czar pomagający przyciągnąć Pieniądze


Potrzebne przedmioty:
 • zielona świeca
 • bazylia
 • kamyk mający przyciągać pieniądze (po dokonaniu czaru musisz go przechowywać w portfelu jako amulet)
 • pieniądze
  Czaru najlepiej dokonywać w czwartek podczas fazy księżyca w której go przybywa (czyli między czasem gdy widać połowę księżyca a pełnią) lub podczas pełni.

  Wyobraż sobie ilość pieniędzy którą potrzebujesz, i wymów następujące słowa:

  Daj mi pieniądze bym mogła żyć wygodnie,
  Przynieś mi dosyć wiele pieniędzy do mnie

  Potrzebuję pieniędzy których oczekuję,
  Bym mogłam z nich większy dokonać użytek.

  Jestem dobrą osobą, zasługującą na te pieniądze,
  Tak więc podaruj mi je - by me życie stało się wesołe i pogodne.
  ___________________________________________

  Czar na wdzięk


  Potrzebne przedmioty:

 • napar z lawendy
 • świece
 • sproszkowana lawenda
  Weź kąpiel lub prysznic, obmywając się zarazem też naparem z lawendy, po czym rozłóż świece w łazience.

  Gdy tego dokonasz, obsyp sproszkowaną lawendą swe ciało i wymów następujące zaklęcie:
  Jestem kobietą, Boginią Piękna i Życia
  Jak Tatiana i Freya przede mną
  tak i ja
  pielęgnuję i uwielbiam mój umysł, ducha i ciało.
  ________________________________________________
  *******************************************************************
  Więcej czarów znajdziesz: 
  www.mrooczlandia.com/magia/wielka_ksiega_czarow_i_zaklec/


                                                                                 papa


  PpAaPpAa!
 • Podziel się
  oceń
  30
  3


  Komentarze do wpisu

  Skocz do dodawania komentarzy
  • dodano: 28 sierpnia 2017 14:05

   hmm... zgadzam się

   autor Bogumiła

   blog: http://rytualy-milosne.co.pl/

  • dodano: 23 stycznia 2017 19:21

   niepodmalowanie

   autor Matron

   blog: http://www.marekdubiel.e-blogi.pl/ksiegagosci.html

  • dodano: 09 grudnia 2016 8:24

   niepodjadanie

   autor Czasława

   blog: http://jasnowidz.co.pl

  • dodano: 08 sierpnia 2016 22:34

   super wpisy gratki:)

   autor pisarka4513

   blog: http://gercekpolen.net/index.php/forum/welcome-mat/157238-plan-pracy-magisterskiej#157218

  • dodano: 20 lipca 2016 22:53

   ok

   autor serenka2318

   blog: http://bogorodickoe.ru/forum/profile.php?action=show&member=7182

  • dodano: 26 maja 2016 22:14

   OK WPIS

   autor jurek2339

   blog: http://aje4you.free.fr/index.php?file=Members&op=detail&autor=acamop

  • dodano: 01 marca 2016 8:23

   Tak trzymać

   autor filip87

   blog: http://jinshibozhi.com/home.php?mod=space&uid=133

  • dodano: 08 lutego 2016 17:41

   super stronka

   autor jagoda34

   blog: http://www.ergopraxis.gr/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=19853

  • dodano: 29 grudnia 2015 18:11

   Ja chcę być bloom albo roxy i posiadać moc sirenix

   autor bloom123

   blog: winx club

  • dodano: 29 listopada 2015 17:50

   heja wierzew czary

   autor al111

   blog: 1234

  • dodano: 18 sierpnia 2015 7:49

   niech ktoś mi powie jak się uaktywnia te moce

   autor Bloom

   blog: Odlotowe Wings

  • dodano: 16 sierpnia 2015 22:41

   A jak sie jest samodzielną to sie da przemienić np. Bloomix lub Sirenix?

   autor kitty

  • dodano: 05 sierpnia 2015 16:01

   Ja jestem czarodziejką. Jak uważacie, że jestem głupia, to sory zachowajcie dla siebie. Mogę Wam powiedzieć jak. Otóż tak jak tu jest napisane, trzeba ćwiczyć magię i modlić się do Boga. Warto też spisać sobie Księgę Czarów. Ja mam dopiero 11 lat. I powiem też, że każda czarodziejka ma swój żywioł. Ale nie z żadnej strony internetowej, tylko jeśli jesteś czarodziejką/em, to serce wybierze. Ja mam słabą moc. W wieku 16 lat moc jest całkowicie rozwinięta. Musicie też mocno wierzyć.

   autor okeyka

  • dodano: 19 czerwca 2015 18:59

   Kto chce zostać wróżką WINX musi przeczytać ten poradnik: http://skroc.to/Bev/

   autor Niaa124

  • dodano: 27 grudnia 2014 14:46

   Ja chciałabym ale nie zostałam.

   autor julka 2468

  • dodano: 10 listopada 2014 12:57

   Ja mam kiepsko. Mam za 4 dni urodziny i będe miała 10 lat. Umiem przenieść kamyk o 2 cale..

   autor :( gjk

  • dodano: 05 września 2014 18:37

   Niktórzy myślą że można stać się czarodziejką, albo nią jesteś albo nie ja maprzykład jestem czarodziejką moge zrobić by ktoś kogos lubił albo nie ale ja wiedziałam że mam coś w sobie magicznego.Zostałam czrodziejką w wieku 11 lat czarodziejka osiąga pęną moc w wieku 16 lat w więc ja musze czekać jeszcze 3 lata

   autor prawda

  • dodano: 26 sierpnia 2014 14:37

   bardzo bym chciała zostać czarodziejką,ale nie wiem jak prosze pomuszcie mi

   autor winx żądzi

   blog: Go34a

  • dodano: 20 lipca 2014 19:16

   ja jestem czarodziejką ale moja energia pozwala na wykonanie lekkich czarów. Powiedzcie mi jak rozwinąć moc proszę.Napiszcie w komentarzach.

   autor Roxy

  • dodano: 16 lipca 2014 18:07

   Ja bardzo chce, ale nie wiem jak co robić.. możecie mi bardziej wytłumaczyć ?

   autor Agata

   blog: :P

  Zapamiętaj Nick

  Zapamiętaj Blog

  Wstaw emotikona

  Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

  sobota, 21 października 2017

  Licznik odwiedzin:  64 910  

  Kalendarz

  « październik »
  pn wt śr cz pt sb nd
        01
  02030405060708
  09101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031     

  Wyszukaj

  Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

  Głosuj na bloog


  zobacz wyniki

  Subskrypcja

  Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

  O moim bloogu

  Dowiedz się,ile lat ma Roxy z winx.Miliony obrazków i newsów na ich temat.Winx believix,sophix,lovix.Filmiki i gifki!Zabawa przerasta każdego.Winx seria 5.Propozycje jej bycia w Polsce.SAMA ZABAWA!!!

  Statystyki

  Odwiedziny: 64910
  Wpisy
  • liczba: 44
  • komentarze: 701
  Galerie
  • liczba zdjęć: 48
  • komentarze: 153
  Punkty konkursowe: 800
  Bloog istnieje od: 2766 dni

  Lubię to